פוסט: מאיר דויד – ההכנסות מממיסים בצרפת עלו ל-46.2% מהתמ"ג

ממוצע זמן קריאה: 3

מאיר דויד – ההכנסות מממיסים בצרפת עלו ל-46.2% מהתמ"ג

ממוצע זמן קריאה: 3 דקות

מאיר דויד – צרפת המדינה עם המסים הגבוהים ביותר בעולם

 

על פי ארגון ה-OECD , מציין מאיר דוידי, מדורגת צרפת במקום הראשון בעולם מבחינת נטל המס ב-2017. ההכנסות ממיסים בצרפת עלו ל-46.2% מהתמ"ג.

נטל המיסים בצרפת

שלום כאן מאיר דוידי והיום אני רוצה להתייחס לדשא של השכן וליתר דיוק לצרפת, שם שיעור המס הוא מהכבדים ביותר בעולם.  ה-וול סטריט ג'ורנל פרסם כתבה מיוחדת בה נאמר כי יממה בלבד אחרי שנשיא צרפת עמנואל מקרון נכנע ללחץ ולגל ההפגנות האלימות שפקדו את מדינתו, הוא החליט להקפיא את העלאת מס הדלת. בלי קשר להחלטתו של הנשיא מקרון, פורסם כי  בדיקה שנערכה על ידי ארגון המדינות המפותחות מצאה כי צרפת עקפה את דנמרק והפכה למדינה בעלת המסים הכבדים בעולם.  אז אם חשבתם שבישראל יקר מידי ושבארץ המיסים כבדים ביותר, ממליץ לכם לקרוא את הכתבה הזו ולראות את תמונת המצב מעבר לים.

מאיר דוידי - מגדל אייפל צרפת

מניתוח הנתונים שנשחפתי אליו, מציין מאיר דוידי,  עולה עובדה לפיה צרפת, אחת מהמדינות המתויירות ביותר בעולם ובעלת אחת הכלכלות החזקות בעולם, הפכה לפני שנה למדינה בעלת המסים הכבדים ביותר בעולם, כך עלה מהנתונים שפורסמו על ידי ארגון ה-oecd. הנתונים פורסמו יום לאחר שהנשיא עמנואל מקרון התחרט חזר בו מהעלאת מס הדלק שעוררה את זעמם של מרבית אזרחי המדינה, ויצרה תנועת מחאה עממית נגד ממשלתו.

כידוע לכולנו צרפת היא אחת ממדינות ה-G8  המתועשות והחזקות בעולם אך המהלך של העלאת מיסי הדלק הדליק את המדינה והביא להפגנות ומהומות שטלטלו את צרפת כולה.

סקר המסים השנתי של ה-oecd, שמקיף את 36 המדינות החברות בארגון,  גילה כי הכנסות המסים של ממשלת צרפת היו שוות ל-46.2% מהתמ"ג, לעומת 45.5% ב-2016 ו-43.4% ב-2000. צרפת לקחת את הבכורה מדנמרק שהובילה את טבלת המדינות המפותחות משנת 2002. הכנסותיה של דנמרק ממסים עומדות על 46% מהתמ"ג, רק מעט מאחורי צרפת.

הכנסות המס של ממשלת ארה"ב צמחו גם הן ביחס לגודל הכלכלה, אך היא עדיין ממוקדמת בתחתית הטבלה. הסיבה היא מס חד-פעמי שהוטל על רווחים מצטברים של עסקים אמריקאים בחו"ל. אך הכנסות אלה, מגיעות ל-27.1% בלבד מהתמ"ג, ורק חמש מדינות – מקסיקו, טורקיה, צ'ילה, קוריאה הדרומית ואירלנד – רשמו הכנסות נמוכות יותר.

הגידול בהכנסות המס של צרפת עלה בקנה אחד עם המגמה ארוכת הטווח במדינות העשירות. הכנסות המס הממוצעות בקרב חברות ה-oecd טיפסו ב-2017 ל-34.2% מהתמ"ג, לעומת 34% ב-ף2016 ו-33.8% ב-2000. הסיבה לכך היא שהממשלות המשיכו במאמציהן לצמצם את הגירעונות התקציביים ולהגביל את הגידול בחובותיהן בעקבות המשבר הפיננסי העולמי.

19 מבין 34 המדינות שעבורן קיימים נתונים זמינים ל-2017, רשמו עליה בהכנסות המס שלהן ביחס לגודל כלכלתן, וישראל דיווחה על העליה החדה ביותר. מקסיקו המשיכה לרשום את הכנסות המס הנמוכות ביותר – 16.2% מהתמ"ג, לעומת 16.6% ב-2016.

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook