פוסט: קרית התקשוב הדיגיטלית באר שבע

ממוצע זמן קריאה: 2

קרית התקשוב הדיגיטלית באר שבע

ממוצע זמן קריאה: 2 דקות

ראש העיר באר שבע בכנס הקמת קריית התקשוב הדיגיטלית: אנחנו עוברים מדיבורים למעשים

כך אמר ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ׳, הבוקר (ב׳), בכנס בינמשרדי לקידום ושילוב ספקים דרומיים בפרויקט הקמת קריית התקשוב הדיגיטלית שנערך בבאר שבע. בכנס השתתפו כ-300 ספקים דרומיים ממקצועות ההקמה והתפעול שמבקשים להתמודד על 500 מלש״ח לפחות, 10% מעלות הקמת הפרויקט, שיוקצו לטובת הספקים במרחב הנגב.

עוד אמר דנילוביץ׳: ״זה כבר לא חזון אמורפי. אנחנו כבר בעתיד – חברנו יחד, המדינה, משרדי הביטחון, הפריפריה הנגב והגליל, הכלכלה והרשות לפיתוח הנגב ומעוף יחד עם הרשות המקומית למטרה אחת חשובה – להשאיר כאן את הכסף. מדובר על חמישה מיליארד ש״ח, והאינטרס של כולנו הוא שהכסף הזה יישאר בנגב. וברגע שזה יקרה – אתם אלה שתניעו את גלגלי הכלכלה בכל ההיבטים – תרבות, דיור, חינוך, רווחה. אתם חלק מרכזי ממנוע הצמיחה של הנגב ולכן חשוב לנו שתהנו מהפרויקט הזה. אני מבקש מכם – תילחמו על כל עבודה שיוצאת מכאן ותהיו טובים. ולמה זה חשוב? כי המגה-פרויקטים הבאים בדרך; קריית המודיעין תגיע לכאן בקרוב עם למעלה מעשרים מיליארד שקלים, הכפלת קמפוס אוני׳ בן גוריון, הקמת ביה״ח החדש הנגב, הקמת הרכבת הקלה בבאר שבע – עוד מגה פרויקט. הכל עוד רגע כאן. זו ההזדמנות שלנו לאפשר לנגב אחרי עשרות שנים לפרוץ קדימה וחובת ההוכחה היא עלינו עכשיו״.

מימין לשמאל - אפי מחלב, יונת מרטון, רוביק דנילוביץ, פלורין גדלבסקי, איציק כהן, אלון שטאובר ועופר טיבי צילום יוני קלברמן

איציק כהן, ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון: "במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הנגב בהיקף של 10% לפחות. בקרית ההדרכה הצלחנו לגרום לכך שלמעלה מ-57% מההתקשרויות הזכיין היו עם עסקים מהדרום ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב".

משה מור יוסף, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב ציין: ״לא בכל יום זוכה אזור בארץ לקבל ולחבק פרויקט אדיר, משמעותי, מחולל שינוי כמו הקמת קריית התקשוב בבאר שבע, בירת הסייבר של ישראל. מבחינתנו, ברשות לפיתוח הנגב, זוהי נקודת ציון משמעותית וחשובה להתפתחות הנגב. שכן מעבר צהל לנגב הוליד את החלטת ממשלה 546 במסגרתה הועברו משאבים ותקציבים רבים לנגב שבזכותם אנו קידמנו עשרות פרויקטים בתחומים כמו חינוך, תיירות, תרבות, בריאות, קהילה, רווחה וגם – פיתוח כלכלי. מעבר התקשוב הינו פרויקט בעל חשיבות לאומית ואנו נעשה כל שביכולתנו שאתם תיהנו מפירותיו״.

אפי מחלב, מנהל אשכול דרום במעוף ״אמר כי מטרת הכנס היא לחשוף אתכם לתהליכי הרכש של הזכיינית. אין סיבה שעסק בדרום לא יהיה ספק של חברה משמעותית וגדולה ויקח חלק בפרויקט כזה כמו כל עסק אחר בארץ. אבל – לא מספיק להגיע לכנס, המשימה שלכם היא גם לשפר ולהתאים את עצמכם כדי שתעמדו בתקנים של אותן חברות״.

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)