פוסט: איתי סניור מדווח = אננדה סיינטיפיק ואוניברסיטת בן-גוריון חתמו על שיתוף פעולה מחקרי והסכם רישוי לפיתוח מוצרי קנביס לטיפול במחלות עור

ממוצע זמן קריאה: 2

איתי סניור מדווח = אננדה סיינטיפיק ואוניברסיטת בן-גוריון חתמו על שיתוף פעולה מחקרי והסכם רישוי לפיתוח מוצרי קנביס לטיפול במחלות עור

ממוצע זמן קריאה: 2 דקות

המחקר יתמקד במוצרי CBD מבוססי ננוטכנולוגיה לטיפול בפסוריאזיס ובמחלות אחרות

ANANDA Scientific (אננדה סיינטיפיק) הודיעה היום שהיא חתמה על הסכם רישוי ושיתוף פעולה מחקרי עם BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, כדי לפתח ולמסחר מוצרי קנביס לטיפול במחלות עור. דיווח של כתבנו איתי סניור.

המחקר, שינוהל על ידי חוקרי אוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' אמנון סינטוב ועמיתו, פרופ' שמעון בן-שבת, יתמקד בננוטכנולוגיות חדשניות שיאפשרו ל-CBD, לקנבינואידים נוספים ולחומרים אחרים ממקור צמחי להיספג בעור ולחדור דרכו. המחקר יתמקד תחילה בפיתוח מוצרים לטיפול בפסוריאזיס.

דר' מרק ג' רוזנפלד, מנכ"ל ומדען ראשי של אננדה סיינטיפיק, אמר, "בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך זו להחדרת חומרים טיפוליים, אנחנו נרגשים להיות בחזית הפיתוח של טיפולים חדשניים עבור מיליוני האנשים שסובלים מבעיות עור כמו פסוריאזיס. שיתוף פעולה זה עם פרופ' בן-שבת ופרופ' סינטוב מאוניברסיטת בן-גוריון, מדענים מובילים ברמה עולמית, יוביל להשקת מוצרי עור על בסיס CBD, עם ובלי מרשם. כמו כן, אנחנו צופים פיתוח של אפליקציות ופטנטים פרמצבטיים חשובים נוספים, כתוצאה מהעבודה המתבצעת כעת".

ממצאים רפואיים מראים  כי  טיפול ב-CBD, כאשר הוא מוחדר בצורה יעילה לעור, עשוי להוות טיפול מתאים  לפסוריאזיס גם במקרים בהם טיפולים אחרים כשלו. כיום, עלות הטיפול במקרי פסוריאזיס קשים מגיעה לעשרות אלפי דולרים, ומשום כך, טיפול יעיל וזול יותר בעזרת CBD הוא חלופה רצויה.

דראורה הורוביץסמנכ"לית בכירה לפיתוח עסקי בBGN Technologies, אמרה, "השימוש בקנאביס לבעיות עור שונות הולך וגובר ברחבי העולם, והקנאביס הרפואי חוקי כיום במספר רב של מדינות כדוגמת קנדה, 31 מדינות בארה"ב ו-19 מדינות באירופה, והן בישראל. במאמר שפורסם לאחרונה בכתב עת מדעי מוביל[i], המחברים סקרו את הספרות באשר לפרמקולוגיה והשימוש בקנבינואידים לטיפול במגוון בעיות עור, כולל פסוריאזיס, סרטן עור, גרד וכאב, והראו שלקנבינואידים יש תכונות אנטי-דלקתיות, נוגדות גרד, נוגדות הזדקנות ואנטי-סרטניות דרך מספר מנגנוני פעולה, כולל אינטראקציה עם מערכת אנדוקנבינואידית בעור שלא הייתה ידועה קודם לכן. משום כך, חומרים אלו מהווים אפשרות טיפול מבטיחה למצבים חמורים אלו".

פרופסור אמנון סינטוב, מהמחלקה להנדסה ביורפואית באוניברסיטת בן-גוריון, הוסיף, "אנחנו שמחים לשתף פעולה עם אננדה סיינטיפיק בפיתוח טיפולים המבוססים על השיטות הננוטכנולוגיות הייחודיות שלנו, המאפשרות מתן עורי יעיל של חומרים תרפויטיים בעזרת נשאים ננומטרים. פיתוח  זה יוביל לטיפולים יעילים ביותר עבור אנשים שסובלים מבעיות עור שונות."

פרופסור שמעון בן-שבת, מהמחלקה לביוכימיה ופרמקולוגיה קלינית באוניברסיטת בן-גוריון, הדגיש, "לחומר CBD ולפיטוקנבינואידים נוספים פוטנציאל רב שאינו ממומש עד תום עקב מגבלות הקשורות בתכונות החומר. המחקר שלנו הינו פורץ דרך, ואנו שמחים לעזור ולפתח טיפולים טופיקליים המבוססים על פיטוקנבינואידים וננוטכנולוגיות עבור פסוריאזיס ובעיות עור אחרות בשיתוף עם אננדה סיינטיפיק".

שווי השוק של מוצרים מבוססי CBD לטיפול במחלות ובבעיות עור צפוי להגיע ל 1.7 מיליארד דולר עד 2025[ii], וסה"כ שוק מוצרי ה – CBD צפוי להגיע ל – 22 מיליארד דולר ב 2026[iii].

אודות BGN Technologies 

BGN Technologies היא חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה ממסחרת את המצאות חוקרי האוניברסיטה ומטפחת שיתופי פעולה ויזמות בקרב חוקרים וסטודנטים. BGN Technologies הקימה מעל 100 חברות הזנק במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים כגון ביופארמה, סייבר, קלינטק, מכשור רפואי, אופטיקה ועוד. בנוסף, הקימה BGN Technologies חממות ומאיצים טכנולוגיים בשיתוף עם גופים מובילים בשוק הישראלי. בעשור האחרון יצרה החברה שותפויות ארוכות טווח עם חברות רב-לאומיות כגון  Deutsche Telekom , Merck Sigma, Dell-EMC, PayPal ו-Cincinnati Children's Medical Center, ובכך היא מסייעת ליצירת ערך ולצמיחת אוניברסיטת בן-גוריון, כמו גם הנגב כולו. למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של BGN Technologies

 

אודות ANANDA Scientific  (אננדה סיינטיפיק)

אננדה סיינטיפיק היא חברת ביוטכנולוגיה ממוקדת מחקר שמשתמשת בטכנולוגיות חדשניות להובלת תרופות כדי לפתח מוצרים פרמצבטיים ונוטרצבטיים בעלי זמינות ביולוגית גבוהה, מסיסים במים ובעלי חיי מדף ארוכים על בסיס קנבינואידים ותרכובות אחרות ממקור צמחי. אננדה מקדמת ניסויים קליניים לצורך אישורים רגולטוריים של מוצרים פרמצבטיים שעונים על צרכים רפואיים משמעותיים. על גבי הבסיס המחקרי החזק, החברה פיתחה צנרת גדלה והולכת של מוצרי נוטרצבטיקה ללא מרשם שהושקו בהצלחה בארה"ב, בריטניה והאיחוד האירופאי, ויופצו גם בסין ובאוסטרליה בעתיד הקרוב. החברה מרחיבה את הבסיס המחקרי שלה בעזרת הסכמי שיתוף פעולה מחקרי עם אוניברסיטאות כדי לגוון את ההיצע הטכנולוגי שלה.

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)