פוסט: אין סיבה להחליף משתלי שד מחוספסים מסיליקון

מאמרים נוספים

קטגורית מאמרים

ממוצע זמן קריאה: 2

אין סיבה להחליף משתלי שד מחוספסים מסיליקון

ממוצע זמן קריאה: 2 דקות

בעקבות ממצאי ועדות הבדיקה של רשויות הבריאות באירופה שפורסמו בעולם ביממה האחרונה אודות משתלי שד והקשר לסרטן מפרסם האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית הודעת הרגעה

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מרגיע: "לנשים אשר עברו הגדלת חזה או שיחזור שד באמצעות משתלי שד מחוספסים מסיליקון, נכון להיום אין סיבה להחליפם. אך יחד עם זאת יש להיות ערניות ולגשת לרופא מומחה בכירורגיה פלסטית אם מורגש שינוי. רק במידה וחלפו כ – 10 שנים מאז הניתוח מומלץ לגשת לבדיקה גם אם הכל בסדר. המסר המרגיע רלוונטי גם לטרנסג'נדרים שעברו ניתוח לשינוי מין שכולל הגדלת שדיים באמצעות משתלי שד מחוספסים מסיליקון".

 האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית עוקב אחר ממצאי ועדות הבדיקה של רשויות הבריאות בצרפת ואירופה שפורסמו ביממה האחרונה אודות משתלי שד מחוספסים מסיליקון והקשר לסרטן נדיר מסוג לימפומה אנאפלסטית של תאים גדולים. במקביל עוקב האיגוד אחר הודעות מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה – FDA אשר יערוך בחודש הבא שימוע בנושא הקשר בין משתלי שד מחוספסים מסיליקון וסרטן. 

בין המקרים של הסרטן הנדיר מסוג לימפומה אנאפלסטית של תאים גדולים הלימפומה האנפלסטית שהתגלו בשנים בעולם, היו גם מספר מקרים בודדים שאובחנו בישראל וטופלו בהצלחה.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הסביר כי: "ידוע לנו כי משתלי שד מסיליקון קשורים לסיבוכים ואלו שהם בעלי מעטפת מחוספסת נקשרו לסרטן נדיר מסוג לימפומה אנאפלסטית. כבר בספטמבר 2018 שיגרנו נייר עמדה והמלצות למשרד הבריאות לגבי הדרכים לשמירה על בריאותן וזכויותיהן של הנשים שעברו הגדלה או שחזור שד במשתלים מסיליקון בכלל ובעלי מירקם מחוספס בפרט. עמדתנו נכון לפברואר 2019 שניתן להמשיך להשתמש במשתלים אלו לאחר העברת מידע מלא ומקיף לנשים הפונות לרופא מומחה בכירורגיה פלסטית ומעוניינות בכך. במקביל ניתן להציע לנשים אלו סוגים אחרים של משתלים. לנשים אשר עברו הגדלת חזה או שיחזור שד באמצעות משתלי שד מחוספסים מסיליקון, נכון להיום אין סיבה להחליפם. אך יחד עם זאת יש להיות ערניות ולגשת לרופא מומחה בכירורגיה פלסטית אם מורגש שינוי. רק במידה וחלפו כ – 10 שנים מאז הניתוח מומלץ לגשת לבדיקה גם אם הכל בסדר. המסר המרגיע רלוונטי גם לטרנסג'נדרים שעברו ניתוח לשינוי מין שכולל הגדלת שדיים באמצעות משתלי שד מחוספסים מסיליקון"

נייר העמדה הנקרא "סיבוכי משתל שד והמלצה לאחריות" נשלח בספטמבר 2018 למנכ"ל משרד הבריאות – משה בר סימן טוב, ראשת מנהל רפואה – ורד עזרא ומנהל האגף לציוד רפואי – ד"ר נדב שפר.

 האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי או הליך אסתטי: www.plasticsurgery.org.il

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)