פוסט: נחת בישראל: משלוח חדש של מכשירי סופיה לבדיקת קורונה מהירה הישר מארצות הברית

מאמרים נוספים

קטגורית מאמרים

ממוצע זמן קריאה: 2

נחת בישראל: משלוח חדש של מכשירי סופיה לבדיקת קורונה מהירה הישר מארצות הברית

ממוצע זמן קריאה: 2 דקות

על מנת לספק כ-300 מכשירים (בכמה משלוחים) למדינת ישראל, המריא ממטה תאגיד קווידל בקליפורניה מטוס תובלה כשהוא נושא בבטנו כ–70 מכשירים

משלוח חדש הכולל כ – 70 מכשירים מתקדמים של בדיקת סופיה מהירה לזיהוי קורונה נחת השבוע בישראל, הישר מחברת קווידל האמריקאית בהזמנת משרד הבריאות. מדובר בטכנולוגיה חדשה ופורצת דרך אשר אושרה לאחרונה ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA, המאפשרת לבצע כ – 40 בדיקות בשעה ולקבל תשובה במקום תוך 15 דקות ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות. 

בדיקת קורונה מהירה, התמונה באדיבות סופיה ישראל

סופיה היא בדיקת האנטיגן הראשונה בעולם לזיהוי קורונה. ברחבי ארצות הברית פועלים כבר כ – 50 אלף מכשירי סופיה וישראל היא מהמדינות הראשונות בעולם מחוץ לארצות הברית שקיבלה את הטכנולוגיה המתקדמת. שאר המדינות באירופה רק מתחילות להצטייד וככל הנראה לא כולן יקבלו את המכשיר. בשבועות האחרונים כבר נפרסה הטכנולוגיה של סופיה ביותר ממאה נקודות בדיקה ברחבי הארץ תוך התממשקות עם מערכת המחשוב של משרד הבריאות. 

על מנת לספק במהירות וביעילות כ – 300 מכשירים (בכמה משלוחים) לטובת מדינת ישראל, המריא השבוע ממטה תאגיד קווידל (Quidel) בסן דייגו, קליפורניה מטוס תובלה כשהוא נושא בבטנו כ – 70 מכשירי סופיה מתקדמים. עם נחיתתו הובאו המכשירים למרכז הלוגיסטי של סופיה ישראל הממוקם במודיעין ומשם יופצו בימים הקרובים לבתי אבות, דיור מוגן, שרותי בריאות כללית, מכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת, לאומית שרותי בריאות, לצבא, למשטרה ולשירות בתי הסוהר. 

מתחילת פעולתה בישראל לפני מספר שבועות כבר בוצעו בעזרת סופיה כ – 60 אלף בדיקות מהירות ובשבועות הקרובים מספר הבדיקות עתיד לצמוח ל-200 אלף. הודות לביצועים המואצים של סופיה ניתן לאתר יותר חולים בשלב מוקדם בתהליך פשוט ומהיר, לקטוע את שרשרת ההדבקה ביעילות, ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות, דבר אשר מסייע בחזרה לשגרה ומניעת סגר שלישי.

להודעת ה – FDA על אישור סופיה לבדיקת קורונה לחצו כאן.

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)