פוסט: עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי

מאמרים נוספים

קטגורית מאמרים

ממוצע זמן קריאה: 2

עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי

ממוצע זמן קריאה: 2 דקות

רן קיויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "השגרה העסקית של בעלי עסקים מקומיים בדרום איננה פשוטה, ושגרתם של העסקים הקטנים במרחב מורכבת פי כמה".

משרדי הביטחון, הפריפריה, הנגב והגליל והכלכלה יקיימו בשבוע הבא (יום ב', 11.2.19) בפארק קרסו למדע בבאר שבע כנס ראשון מסוגו לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב לנגב. בכנס יתקיים חיבור ראשוני בין זכייני הפרויקט, אפריקה ישראל ושיכון ובינוי, לבין הספקים הפוטנציאליים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים מאזור הדרום. מטרת הכנס היא לשלב כמה שיותר עסקים דרומיים איכותיים בפרויקט הלאומי שנאמד בהשקעה כוללת של כ-5 מיליארדי שקלים.במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הדרום בהיקף של 10% לפחות.

במסגרת הכנס העסקים יוכלו להכיר את הזכיין, את הצרכים שלו, להבין את תהליכי הרכש ולהשתלב בפרויקט. לכנס הוזמנו ספקים מתחומי ההקמה, הפיתוח והתפעול ובמסגרתו יתקיימו שולחנות עגולים עם אנשי הרכש של הזכיינים בפרויקט. הכנס מתקיים בשיתוף פעולה רב-משרדי בין מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מערך השטח מעוף.

רן קיויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "השגרה העסקית של בעלי עסקים מקומיים בדרום איננה פשוטה, ושגרתם של העסקים הקטנים במרחב מורכבת פי כמה. עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, ולכן חיזוקם באמצעות סיוע ביצירת חיבורים עסקיים, הוא אינטרס לאומי. אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב שיעגן ויחשל את הכלכלה המקומית בדרום הארץ".

איציק כהן, ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון "ישנה חשיבות רבה בהנגשת הזדמנויות עסקיות שמביא איתו מעבר בסיסי צה"ל לנגב. בקרית ההדרכה למעלה מ-57% מההתקשרויות שביצע הזכיין היו עם עסקים מהדרום ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב".

משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב: "יצירת מקורות תעסוקה איכותיים בנגב הוא יעד של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב כחלק מהפעילות שלנו לצמצום פערים בין המרכז לפריפריה. ביזבנגב הוא מיזם שהוקם ברשות במטרה להביא לפיתוח כלכלה מקומית מקיימת באמצעות חיבורים פרואקטיביים בין הספקים המקומיים לבין מוסדות העוגן הגדולים באזור. מדובר במיזם הכלכלי המשפיע ביותר בנגב, שחולל מהפכה ומהווה מנוע צמיחה כלכלי משמעותי במרחב. המעבר של קריית התקשוב לנגב הינו פרויקט בעל חשיבות לאומית ואנו מברכים על שיתוף הפעולה בין הגופים שחברו לקיום כנס זה".

החדשים שלנו

השאירו תגובה למערכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו תגובה

צרו קשר

מאמרים נוספים

נשמח לשיתף הדף שלנו :-)